wpisz szukaną frazę
Szukaj

Dodatkowy zasięg TV linearnej poza domem

Od stycznia do maja 2017, Nielsen w Stanach Zjednoczonych przeprowadził innowacyjny pomiar „National Out-of-Home Reporting Service”, uwzględniający niebrane dotychczas pod uwagę miejsca, gdzie ludzie oglądają telewizję: biura, hotele, lotniska, bary i inne. Jak się okazuje, nośniki te generują dodatkowe kilkuprocentowe oglądalności telewizji.

 

Według danych opublikowanych w Adweek’u, widzowie spędzili poza domem, średnio 2 godziny i 37 minut na oglądaniu wydarzeń sportowych, a wiadomości – 2 godziny i 2 minuty.

 

 

Z danych Nielsena wynika, że 10% oglądalności poza domem generuje grupa celowa od 6 do 17 lat, 26% to osoby w wieku od 18 do 34 lat,  32% to osoby od 35 do 54 lat i 32% osób powyżej 55 roku życia.

 

infografika_0828_3

 

Usługą pomiaru dodatkowych oglądalności jest szczególnie zainteresowana grupa nadawców sportowych. Pierwszym klientem, który zdecydował się na zakup raportu Out-Of-Home Nielsena jest ESPN –  amerykańska całodobowa stacja telewizyjna poświęcona tematyce sportowej.

Fox Sports podpisał umowę w czerwcu 2017,  a ostatnio subskrypcji dokonały Turner Sports i CNN.

Czy inne stacje telewizyjne przyłączą się do pomiaru „National Out-of-Home Reporting Service”?

Czy dane o dodatkowym zasięgu oglądalności TV poza domem okażą się cenne również dla reklamodawców? Zapewne przekonamy się w ciągu najbliższych miesięcy.

 

 

Źródło: Adweek, „Out-of-Home Ratings Are Significantly Boosting in-Home Audiences for Sports and News”, data publikacji: 4 sierpnia 2017.

 

 

Data publikacji: 01.09.2017 r.

Share

Podobne artykuły