wpisz szukaną frazę
Szukaj

Kontent tv w reklamie cz. 1: Hodor z “Gry o tron” reklamuje KFC

Przebojem w świecie reklamy stał się nowy spot KFC, który w swojej narracji wykorzystuje kultową scenę z serialu “Gra o Tron”. Rozpoczynamy cykl inspiracji, w którym przedstawimy inne przykłady wykorzystania produkcji telewizyjnych oraz sprawdzimy czy materiały, które już raz zaangażowały i poruszyły telewizyjnego widza, zadziałają, także w reklamie.

Gwiazdą spotu KFC jest Kristian Nairn, który w produkcji HBO wciela się w rolę Hodora. W swojej reklamie sieć restauracji nie tylko wykorzystuje znanego aktora – cała fabuła spotu oparta jest na słynnej serialowej scenie „hold the door”, w której poznajemy historię Hodora i dowiadujemy się dlaczego jego imię to jedyne słowo, które potrafi wypowiedzieć. W spocie KFC sympatyczny Wielkolud zmienia się w sprzedawcę, przyjmującego zamówienia na kurczaka z frytkami od wygłodniałego tłumu klientów.

Za kampanię odpowiada agencją. BBH. Spot powstał, by promować Ricebox – nowość w ofercie KFC.

Współpracę z aktorem “Gry o Tron”, podjęła wcześniej firma Heavy Bubbles – producent wody gazowanej. W spocie islandzki strongman i aktor Hafþór Júlíus „Thor” Björnsson w zabawny sposób odradza kupowanie innej wody.

Data publikacji: 14.07.2017 r.

Share

Podobne artykuły