wpisz szukaną frazę
Szukaj

Mistrz z kamerą: Klasyki reklamy od Wesa Andersona

Rok 2012 okazał się przełomowy dla amerykańskiego reżysera Wesa Andersona. Jego film „Kochankowie z Księżyca” otworzył Festiwal w Cannes.

Pastelowa stylistyka stała się jego znakiem rozpoznawczym. Jednak mało kto wie, że największym hobby 48-letniego reżysera jest tworzenie reklam telewizyjnych. Wyprodukował m.in. spoty dla marki Hyundai, Sony Mobile czy H&M.

 

Wes Anderson wyreżyserował także jedną z najlepszych reklam American Express w historii. Zresztą sam wystąpił w niej jako… Wes Anderson! Zostajemy przeniesieni na plan filmowy, na którym widz dostaje kilka złotych wskazówek jak robić filmy w Hollywood. Później okazuje się jednak, że nie są to rady samego mistrza, ale to, w jaki sposób ludzie wyobrażają sobie pracę reżysera.

Efekt? Jest kreatywnie i lekko absurdalnie.

 

 

Z reklamowej videoteki Wesa Andersona warto też zobaczyć spot dla marki Stella Artois wyreżyserowany wspólnie z Romanem Coppolą, krótki filmik dla sieci japońskich banków Softbank z Bradem Pittem w rolach głównych oraz serię bardzo dziwnych spotów dla szwedzkiej marki Ikea.

 

Stella Artois

 

Soft Bank z Bradem Pittem

Spot dla Ikea

 

Spot dla Ikea

 

Spot dla Sony Mobile

 

Spot dla Hyundai

 

 

 

 

 

Data publikacji: 25.08.2017 r.

Share

Podobne artykuły