wpisz szukaną frazę
Szukaj

Czas skupienia uwagi na reklamie a zapamiętywalność

#ChallengingTime

Reklamy telewizyjne skupiają najdłużej uwagę widzów i tym samym trwale utrzymują się w pamięci odbiorców, więc mają znacznie większy wpływ na sprzedaż niż inne platformy wideo.

Profesor Karen Nelson-Field, w trakcie panelu World TV Day, podzieliła się z uczestnikami wynikami swoich najnowszych badań nad skutecznością reklamy wideo. Badania, prowadzone przy pomocy metody eye-tracking i wykorzystaniu modeli sztucznej inteligencji, przeprowadzone w krajach DACH: Niemczech, Austrii i Szwajcarii, są rozwinięciem serii badań „Not all reach is equal”. Wyniki analiz pokazują, że reklama telewizyjna skupia więcej sekund aktywnej uwagi niż jakakolwiek inna platforma, przez co generuje większy efekt sprzedażowy. Średnio, każda aktywna sekunda uwagi poświęcona reklamie przekłada się na 3 dni utrzymania reklamy w pamięci.

Czas skupienia uwagi na reklamie a zapamiętywalność

Zdolność reklamy do przyciągnięcia uwagi widza jest ważnym, ale często pomijanym, miernikiem skuteczności reklamy. Uwaga jest nie tylko bezpośrednio związana ze wzrostem sprzedaży, ale co istotniejsze, jeśli przekaz reklamowy nie przyciągnie uwagi odbiorcy, nie będzie działać.

Czas przez jaki reklama działa na sprzedaż

Reklamy telewizyjne nie tylko generują większy wpływ na sprzedaż w krótkim czasie, ale podtrzymują ten efekt sprzedaży, pozostając dłużej w pamięci konsumenta. Potwierdzają to również poprzednie wyniki badań „Not all reach is equal”, które pokazują, że telewizja najskuteczniej skupia uwagę oglądających a intencja zakupu po obejrzeniu reklamy w telewizji jest silniejsza o przynajmniej 22% niż po obejrzeniu jej na Facebooku i YouTube.

 

Źródło:

Karen Nelson-Field, „More proof of the value of attention | Evidence from DACHA”, Niemcy, Szwajcaria I Austria, 20 listopad 2020 r.

 

Data publikacji: 18.12.2020 r.

Share

Podobne artykuły