wpisz szukaną frazę
Szukaj

Efekt kontentu video: co ma kluczowe znaczenie? #opiniejuroraeffie cz. 7/2018

Przedstawiamy siódmą część tegorocznej edycji cyklu #opiniejuroraeffie poświęconą znaczeniu elementów związanych z kontentem video dla efektu przekazu marki.

Publikacja prezentuje wyniki ankiety przeprowadzonej wśród członków jury Effie Awards, opatrzone komentarzem przewodniczącej jednej z grup jurorskich Małgorzaty Nycz, Dyrektor Departamentu Komunikacji Marketingowej, Nationale-Nederlanden.

 

WYNIKI ANKIETY WŚRÓD JURORÓW EFFIE AWARDS

Jakość kontentu video oraz kontekst komunikacji zostały wskazane, przez jurorów Effie Awards, jako bardzo istotne czynniki mające wpływ na efektywność przekazu marki.

wykresy_04_effie-14

KOMENTARZ PRZEWODNICZĄCEJ JEDNEJ Z GRUP JURORSKICH

Nycz2

 

Większość jurorów wskazała, że dla efektu przekazu marki, jakość kontentu video ma największe znacznie. Tuż za nim znalazł się kontekst komunikacji. Trudno się z tym nie zgodzić, choć polemizowałabym, czy aby na pewno pozostałe kryteria, tj. rodzaj urządzenia i długość emisji są aż tak znacząco mniej ważne. Otóż, wyobraźmy sobie, że publikujemy video, którego mocną stroną jest muzyka. Wiemy, że często na telefonach komórkowych konsumenci oglądają treści bez głosu… I choć nasz film będzie miał świetną jakość (kontent) oraz będzie ulokowany w dobrym kontekście, to bez muzyki jego efekt na markę będzie znacznie słabszy. Trochę podobnie jest z długością emisji. W mojej ocenie powinna być ona dopasowana do rodzaju urządzenia, ale też do poziomu zaangażowania konsumenta w dany temat (można to choćby wydedukować na poziomie historii cookie). Z doświadczenia wiem, że trudno jest utrzymać uwagę konsumenta w dobie przeładowania informacjami, szczególnie w Internecie, gdzie szum komunikacyjny jest bardzo duży.

 

Share

Podobne artykuły