wpisz szukaną frazę
Szukaj

Jak ocenić jakość przekazu video? #opiniejuroraeffie cz. 8/2017

W ramach aktywności  związanych z konkursem Effie Awards 2017, Stowarzyszenie Komunikacji Marketingowej SAR wraz z TVN Media, partnerem konkursu i gali, przygotowało cykl #opiniejuroraeffie.

Celem cyklu jest podzielenie się z przedstawicielami rynku mediowego w Polsce wiedzą i opiniami członków jury Effie Awards na temat głównych zagadnień związanych z efektywnością współczesnej komunikacji marketingowej.

 

Przedstawiamy ósmą  część cyklu poświęconą ocenie jakości przekazy video.  Prezentujemy wyniki ankiety przeprowadzonej wśród członków jury Effie Awards. Komentarza udzieliła przewodnicząca jednej z grup jurorskich Anna Putts – Dyrektor Marketingu UPC.

 

WYNIKI ANKIETY WŚRÓD JURORÓW EFFIE AWARDS

Prawie połowa ankietowanych członków jury Effie Awards wskazało viewability, jako kluczowy element decydujący o ocenie jakości przekazu video. Kolejnym, najczęściej podawanym czynnikiem (ponad 30% odpowiedzi) jest jakość kontentu.

 

EFFIE_Anna_Putts_wykres

 

KOMENTARZ PRZEWODNICZĄCEGO JEDNEJ Z GRUP JURORSKICH

komentarz jurora_Anna-Putts_Artboard 2popr3 copy 5

W ciągu ostatnich kilku lat poziom produkowanych materiałów video zaliczył niesamowity skok jakościowy. Każda szanująca się agencja buduje te kompetencje i poświęca temu dużo uwagi ponieważ wymagają tego klienci.

W czasach, kiedy szybciej niż kiedykolwiek trzeba reagować na to, co się dzieje, jakość produkowanych materiałów może być wyzwaniem.

Najczęstszym kryterium oceny wciąż pozostaje liczba wyświetleń, jest ona pierwszą rzeczą, którą sprawdza się, emitując materiał video. W przestrzeni mediów digitalowych istnieje jednak wiele innych kryteriów, które marki stawiają sobie za cel. Nie sama liczba wyświetleń, ale jakość, rozumiana jako kontent, determinuje sukces. Czyż przekaz nie powinien być dopasowany do naszych zainteresowań? Interesujące jest, że tylko 13% ankietowanych uznało za ważne kryterium treści przekazu. To ciekawe spostrzeżenie, szczególnie w świetle faktu, że połowa ankietowanych za najważniejszy wskaźnik uznała czas spędzony na stronie. Mam nadzieję, że nie oznacza to, iż nie ważne co aby się klikało. 

Share

Podobne artykuły