wpisz szukaną frazę
Szukaj

Jak zadowolić współczesnych widzów Pay TV?

W czasach, gdy konsument ma do wyboru ogrom możliwości: płatną telewizję, SVOD i wciąż nowopowstające video serwisy, możemy wyodrębnić grupy o określonych upodobaniach. Jak więc się z nimi komunikować i czy istnieje uniwersalne podejście?

 

Grupa NAGRA zleciła Ampere Analysis obszerne badanie obejmujące konsumentów, którzy płacą za telewizję, aby sklasyfikować te podziały i przeanalizować nawyki i wydatki widzów.

 

 

 

 

Badanie pozwoliło wyodrębnić pięć następujących telewizyjnych „plemion”:

 

1.    „Koneserzy kontentu” – bardzo cenna, ale wymagająca grupa młodych zwolenników nowych technologii. Ich działania motywuje potrzeba dostępu do każdego rodzaju treści, a więc: Pay TV, serwisów VOD i darmowych źródeł wideo. Często łączą platformy lub rezygnują, gdy nie są zadowoleni. Obecnie stanowią jedną czwartą całego rynku, najwięcej wydają na telewizję i są najszybciej rosnącym segmentem.

 

 

Odpowiedzią na potrzeby tej grupy jest szeroka gama treści – to oni sami chcą komponować swój telewizyjny repertuar. Co więcej, strategia dla koneserów kontentu powinna uwzględniać multiscreening na wielu urządzeniach.

 

 

 

 

2.    „Fani binge-watchingu” – korzystają z wielu urządzeń dostarczających wideo. Oszczędzają na wydatkach.

 

3.    „Nieinternetowi” – dojrzała wiekowo grupa, którą trudniej niż inne zainteresować płatnymi treściami wideo.

 

4.    „Super wydatkowicze” – zwolennicy telewizji linearnej. Rozmawiają o obejrzanych programach w mediach społecznościowych. Są skłonni więcej zapłacić za pełen pakiet kanałów (60 dolarów miesięcznie u swojego głównego dostawcy.)

 

5.    „Telewizyjni tradycjonaliści” – telewizję oglądają zwykle linearnie na głównym odbiorniku (aż 75% z całości oglądanej telewizji w porównaniu do 60% reszty populacji) lub przy użyciu nagrywarki DVR. Często konsumują filmy oraz sport na żywo i są skłonni dużo wydać (średnio 61 dolarów.) Zwykle pozostają lojalni głównemu dostawcy telewizji.

 

 

 

Jak wynika z danych Nielsena, większość – 89% czasu spędzonego na oglądaniu telewizji OTT (over-the-top, czyli przy wykorzystaniu Internetu) ma miejsce na głównym odbiorniku, a 10% na urządzeniach mobilnych. Mimo tego ważne jest, aby nadawcy telewizyjni zapewnili odbiorcom korzystającym z notebooków, smartfonów i tabletów doświadczenie równie wysokiej jakości jak na głównym odbiorniku TV. Obie grupy – koneserzy nowych rozwiązań, jak i telewizyjni tradycjonaliści – stanowią wartościowych odbiorców, którzy co miesiąc przeznaczają wysokie sumy na swój ulubiony rodzaj kontentu. Sam wybór treści i sposobu jej konsumpcji powinien zależeć wyłącznie od widza.

 

 

 

 

Źródło:   „How Pay TV can triumph in the post-OTT era”, Videonet i NAGRA, 2017

 

Data publikacji: 26.01.2018 r.

Share

Podobne artykuły

Klauzula informacyjna

Użytkowniku,
chcemy przekazać Ci informację o zmianie polityki prywatności w serwisach, których operatorem jest TVN S.A., wynikającej z dostosowania TVN S.A. do przepisów ogólnego rozporządzenia o ochronie danych. Ważne jest dla nas, abyś wiedział, co dzieje się z Twoimi danymi i jak możesz nimi zarządzać. Dlatego prosimyCię o przeczytanie poniższej wiadomości. Pełna informacja dotycząca prywatności Użytkownika znajduje się tutaj
Zespół TVN S.A.

Jakich Twoich danych dotyczy przetwarzanie i kto jest ich administratorem?
Gdy korzystasz z naszych serwisów, bez zakładania konta, danymi osobowymi, które przetwarzamy mogą być, np. adres IP Twojego urządzenia, dane pozyskiwane na podstawie plików cookies lub podobnych mechanizmów zapisywania informacji w urządzeniach Użytkowników, o ile pozwolą one na zidentyfikowanie Ciebie. Podczas zakładania konta w naszym serwisie podawane są dodatkowe informacje, które pozwalają na identyfikację Użytkownika i korzystanie z naszych usług, np. adres poczty elektronicznej. Więcej informacji na temat zakresu danych osobowych oraz cookies znajdziesz w Polityce prywatności.
Administratorem, czyli podmiotem decydującym o tym, które Twoje dane osobowe będą przetwarzane oraz w jakim celu, i jakim sposobem, jest TVN S.A. (dalej „TVN”) z siedzibą i adresem w Warszawie przy ul. Wiertniczej 166.

Jaki jest cel i podstawa przetwarzania Twoich danych osobowych przez TVN?
TVN przetwarza Twoje dane osobowe, aby umożliwić korzystanie z serwisów prowadzonych przez TVN, dopasowywać wyświetlane treści i reklamy do Twoich zainteresowań, prowadzić pomiary jakości i skuteczności, ulepszać treści oraz usługi, informować Cię o treściach i usługach TVN i naszych Partnerów („Partnerzy), których lista znajduje się tutaj, udostępniać w serwisach przestrzeń reklamową, prowadzić działania marketingu bezpośredniego, zapewnia bezpieczeństwo przetwarzania informacji, zarządza systemami teleinformatycznymi oraz ochroną lub dochodzeniem roszczeń [dowiedz się więcej]

Podstawą prawną przetwarzania danych osobowych jest prawnie uzasadniony interes TVN, lub spółek z grupy kapitałowej TVN [dowiedz się więcej]. Obejmuje on ulepszanie usług, zapewnienie ich najlepszej jakości oraz informowanie o nich Użytkowników. Wyświetlanie w serwisach reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań, dzięki zautomatyzowanemu porównaniu Twoich zainteresowań i preferencji z modelowymi zainteresowaniami i preferencjami użytkowników internetu (profilowanie), umożliwia natomiast pokrycie kosztów usług dostarczanych nieodpłatnie [dowiedz się więcej]. W niektórych naszych serwisach podstawą przetwarzania danych osobowych może być zgoda, o czym zawsze zostaniesz poinformowany.
Partnerzy, jako odrębni od TVN, administratorzy danych osobowych, przetwarzają Twoje dane osobowe na podstawie ich prawnie uzasadnionego interesu lub zgody. Możesz zarządzać swoją zgodą, w tym ją cofnąć [dowiedz się więcej].
Korzystanie z naszych serwisów po założeniu konta, objęte jest natomiast podstawą prawną wynikającą z zawartej w ten sposób z Tobą umowy, której treść stanowi regulamin świadczenia usługi akceptowany przez Ciebie podczas zakładania konta.
Podanie danych jest dobrowolne.

Jakie masz uprawnienia wobec TVN w zakresie przetwarzanych danych?

Możesz żądać od TVN: dostępu do danych, ich sprostowania, usunięcia, przenoszenia, a w niektórych przypadkach do ograniczenia przetwarzania oraz niepodlegania zautomatyzowanemu podejmowaniu decyzji, w tym profilowaniu, a także masz prawo wyrazić sprzeciw wobec przetwarzania Twoich danych osobowych, np. wtedy, gdy dane osobowe przetwarzane są na podstawie prawnie uzasadnionego interesu administratora. [dowiedz się więcej]
Masz prawo wnieść skargę dotyczącą przetwarzania Twoich danych osobowych do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.

Komu TVN udostępnia Twoje dane osobowe?

TVN, co do zasady nie udostępnia osobom trzecim Twoich danych osobowych, za wyjątkiem sytuacji, w których TVN posiada ku temu podstawę prawną, w tym na żądanie podmiotów uprawnionych, lub kiedy jest to niezbędne do wykonania usług oferowanych przez TVN, np. przedsiębiorcom zapewniającym hosting naszych serwisów.

Jak długo TVN przechowuje Twoje dane osobowe?

TVN przechowuje dane osobowe Użytkowników jedynie przez czas, jaki jest niezbędny dla zrealizowania celów, dla których dane zostały zebrane oraz pod warunkiem zachowania aktualności jednej z opisanych powyżej podstaw prawnych, bądź, gdy pojawiła się nowa podstawa, np. przepis prawa lub konieczność realizacji roszczeń w postępowaniu sądowym.
Z kim możesz się skontaktować, aby uzyskać więcej informacji o przetwarzaniu danych osobowych przez TVN?
Jeśli masz pytania związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych w serwisach prowadzonych przez TVN, możesz się skontaktować z przedstawicielem TVN, wykorzystując dane kontaktowe: iod@tvn.pl


Jeśli jesteś naszym zarejestrowanym użytkownikiem, informacje na temat ochrony Twoich danych osobowych znajdują się tutaj: Pełna Klauzula Informacyjna