wpisz szukaną frazę
Szukaj

Korzystanie z serwisów SVOD a płatna telewizja

Co łączy telewizję linearną i serwisy SVOD? Miłość widzów do filmów i seriali.

 

Instytut BARB przyjrzał się nawykom Brytyjczyków i wziął pod uwagę użytkowników Netfliksa, Amazon Prime i Now TV.

 

Obecnie już jedna trzecia mieszkańców Wielkiej Brytanii płaci za dostęp do platform SVOD. Rosnąca popularność serwisów jak Netflix czy Amazon Prime nie stanowi jednak zagrożenia dla linearnej telewizji. Przeciwnie, uzupełniają lub poszerzają one ofertę dla miłośników TV. W domach bez odbiornika telewizyjnego 24% korzysta z serwisów wideo na żądanie. Przy abonamencie ta liczba wzrasta nawet do 44%.

 

Skąd takie zjawisko? Dostawcy TV w Wielkiej Brytanii od dawna oferują płatną telewizję wysokiej jakości. Ci mieszkańcy Wysp, którzy są skłonni wydać pieniądze na abonament kojarzą wartościowy kontent z koniecznością płatności.

 

Nie zaskakuje również, że cenią sobie najnowszą technologię. Serwisy streamingowe mają w swojej ofercie coraz więcej pozycji w jakości 4K. Ponad 50% gospodarstw domowych, które mają telewizor właśnie w rozdzielczości 4K korzysta z platformy SVOD.

 

W Polsce ponad 1,12 miliona osób korzysta z serwisów streamingowych. Aż 71% z nich twierdzi, że ma swoje ulubione seriale i lubi je oglądać o stałej porze w telewizji. Dla porównania – takiego zdania jest tylko 35% użytkowników nielegalnych stron z filmami.

 

infografika_1125_1 copy(1)

 

Źródła:

OMD Poland/Annalect.CAWI14-17.11.2016N=1557

http//www.barb.co.uk/tv-landscape-reports/vod-the-almighty/

http//omd.pl/6-mitow-na-temat-serwisow-svod-oraz-vod-opracowala-marta-pichlak-miarka/

 

 

Data publikacji: 01.12.2017

Share

Podobne artykuły