wpisz szukaną frazę
Szukaj

Krótkoterminowe ROI mediowe w różnych branżach

Jak wynika z najnowszego raportu Ebiquity i Gain Theory pod tytułem „Profit Ability: the business care for advertising” opublikowanego 16 listopada 2017, telewizja generuje nieporównywalne z innymi mediami ROI w krótkim terminie. W raporcie przeanalizowano wartość ROI wśród 1900 kampanii dla czterech branż: podróży, usług finansowych, sprzedaży detalicznej, sektora FMCG. Za największe ROI telewizja odpowiada w branży podróżniczej.

 

 

W sektorze podróży, biorąc pod uwagę całościowe ROI, komunikacja TV odpowiada za ponad połowę zwrotu z inwestycji w krótkim terminie (okres trwania kampanii + około 3 miesiące). Tym samym dostarcza najwyższe ROI na poziomie 5 funtów. Media drukowane stanowią 22% z ROI na poziomie 4 funtów, podobnie jak video online, które stanowi 7% zwrotu z inwestycji.

 

Telewizja odpowiada w największym stopniu również za ROI branży finansowej,  stanowiąc  66% jego wartości, przy inwestycjach w skali około połowy całościowego budżetu mediowego. Co ciekawe, w przypadku tej branży, duże znaczenie w generowaniu zwrotu z inwestycji mają media drukowane (20% całościowego ROI).

 

Podobnie jak w przypadku innych opisanych branż, kampanie telewizyjne generują większość ROI na rynku detalicznym. Wysoki poziom ROI ma też radio, natomiast jego udział w całościowym ROI mediowym jest znikomy.

 

Wśród kampanii produktów szybkozbywalnych TV również odpowiada za najwyższy zwrot z inwestycji – 85% całości ROI na poziomie 0,6 funta. Pozostałe media ROI mają tutaj niewielki udział – 7% dla OOH, a 3% dla mediów drukowanych i video online.

 

 

infografika_0108_1 copy 3(1)

 

infografika_0108_1 copy(1)

 

infografika_0108_1 copy 2(1)

 

infografika_0108_1(2)(1)

 

 

Data publikacji: 12.01.2018 r.

Share

Podobne artykuły