wpisz szukaną frazę
Szukaj

„This Girl Can” niezwykła kampania skierowana do kobiet

Kampania „This Girl Can – what about you?” ma na celu pomóc kobietom pozbyć się kompleksów i udowodnić, że sport może uprawiać każdy – bez względu na wiek i wygląd.

Kampania przygotowana na zlecenie Sport England ma zachęcić kobiety do wysiłku fizycznego. Przeprowadzone przez Sport England badania pokazują, że uprawiających sport kobiet jest w Wielkiej Brytanii o 2 mln mniej niż mężczyzn. Jednocześnie, aż 75% Brytyjek deklaruje, że chciałoby częściej uprawiać sport, jednak często nie decydują się na aktywność fizyczną z obawy przed reakcją otoczenia – wstydzą się braku umiejętności, czy pokazywania w stroju odsłaniającym niedoskonałości figury.

 

Spot “This Girl Can” przedstawia kobiety w różnym wieku, o różnej budowie ciała, które biegają, pływają, ćwiczą zumbę czy sztuki walki. Nie mają idealnych figur, pocą się, czerwienią, ale przede wszystkim czerpią z aktywności radość.

 

Podkład do filmu stanowi poemat ‘Phenomenal Woman’, napisany w 1978 przez Mayę Angelou – afroamerykańską poetkę i aktywistkę.

Share

Podobne artykuły