wpisz szukaną frazę
Szukaj

Dlaczego marki inwestują w BVOD?

#ChallengingTime

Broadcaster video-on-demand (BVOD) oferuje przewidywalne zwroty, przyrostowy zasięg i zwiększa skuteczność kampanii w tv liniowej o 10% – wynika z nowego badania „BVOD Almighty: Reach and Return”, przeprowadzonego na zlecenie brytyjskiej agencji badawczej Thinkbox.

 

Analitycy podkreślają, że zmienność zwrotów różni się znacznie w odmiennych formach reklamy. Wskazuje to przede wszystkim na ryzyko inwestowania w różne kanały w oparciu o przewidywalność ich zysków. Mediana ROI marki w banku danych dla każdego kanału jest reprezentowana przez zero na środku. Zasadniczo im większy pasek, tym większa rozbieżność między najlepszym a najgorszym wynikiem – tym większe ryzyko inwestycji w dane medium. BVOD jest najbardziej przewidywalnym (a zatem najmniej ryzykownym) kanałem, dostarczającym 20% wariancji w porównaniu z medianą zwrotu. Zaraz za tym plasowała się telewizja liniowa o zmienności 24%.

Wspólna analiza Gain Theory, Essence Mediacom, Wavemaker i Mindshare wykazała, że kampanie wykorzystujące zarówno telewizję liniową, jak i BVOD mogą być nawet o 10% bardziej skuteczne w osiąganiu zwrotu z inwestycji. Podobnie zarówno tv liniowa, jak i BVOD zapewniają wysoki zwrot z inwestycji. Patrząc zarówno na krótko-, jak i długoterminowy ROI według kanałów, tv linearna i BVOD działają korzystnie, dostarczając prawie najwyższy wskaźnik ROI.

Raport pokazuje, że szansa na dotarcie do kogoś z najbardziej atrakcyjnej reklamowo grupy ze spotem w telewizji liniowej wynosi 1 do 14. Jeśli jednak w kampanii uwzględniony jest BVOD, istnieją proporcjonalnie większe (1 do 4) szanse na dotarcie do najbardziej atrakcyjnego dla reklamodawcy widza.

W raporcie zidentyfikowano 3 kluczowe taktyki planowania BVOD, które prowadzą do zwiększenia całkowitego zasięgu telewizyjnego. Są to:

  1. Zaplanuj dłuższe kampanie. Część kampanii telewizyjnych obejmująca BVOD powinna trwać dłużej niż 30 dni, aby zoptymalizować całkowity zasięg telewizyjny. Kampanie trwające 30-50 dni zapewniają 3-krotny przyrost zasięgu kampanii trwających krócej niż 30 dni.
  2. Planuj spoty przy różnych gatunkach wideo. Kampanie realizowane w 6-10 gatunkach telewizyjnych zapewniają dwa razy większy zasięg niż kampanie realizowane w zaledwie 1-5 gatunkach.
  3. Wykorzystaj dłuższy prime time. Czas prime time BVOD (trwający 17.30-00.30) jest dłuższy niż prime time w tv liniowej (20.00-23.00).

 

Źródło:

BVOD Almighty: Reach and Return, ThinkBox, listopad 2022 r.

 

Data publikacji: 07.04.2023 r.

Share

Podobne artykuły