W dobie rosnącej popularności streamingu i VOD, prawdopodobnym będzie wzrost zainteresowania widzów tą formą rozrywki.
Myśląc o przyszłości, reklamodawcy powinni przygotować się na zmiany. Znaczenie ma teraz zastosowanie połączenia telewizji linearnej i telewizji na żądanie (BVOD). Przyszłość to kompleksowa reklama telewizyjna, która utrzyma efektywność kosztową telewizji.
Opłacalność samej transmisji telewizyjnej dla wysokich poziomów zasięgu niektórych odbiorców – np. 16-34 spadła w ciągu ostatnich lat, ponieważ oglądalność telewizji podzieliła się między linearną a BVOD. Korzystając z planerskiego narzędzia IPA Touchpoints, badającego widzów brytyjskich mediów i opartego na nakładaniu się oglądania telewizji linearnej i BVOD, widzimy, że dzięki planowaniu jednocześnie telewizji linearnej, jak i reklam w BVOD, reklamodawcy mogą osiągnąć tak samo opłacalne koszty generowania zasięgu jak dziesięć lat temu.
Jak widać, obecnie kampania skierowana do grupy 16-34 z budżetem 1 miliona funtów, planowanym tylko w telewizji standardowej, osiąga 50% zasięgu 1+ w grupie 16-34, kiedy w 2008 roku byłoby to 65%. Jednakże po połączeniu reklamy tv i emitowanej w VOD nadawcy, w proporcjach 80:20 spowodujemy zwiększenie zasięgu kampanii do 65%.
Również australijska platforma ThinkTV wraz z instytutem Centre for Amplified Intelligence, w swoich badaniach efektów krzyżowych połączenia 2 ekranów, pokazuje efektywność połączenia tv i BVOD. Badanie ujawniło, że reklamodawcy, którzy emitują reklamę w telewizji i chcą rozszerzyć kampanię na reklamę wideo w mediach społecznościowych, powinni najpierw rozważyć skorzystanie z BVOD. Reklama telewizyjna, w połączeniu z reklamą nadawcy w serwisie na żądanie (BVOD), generuje ponad dwukrotnie większy wpływ na sprzedaż marek niż połączenie telewizji linearnej z mediami społecznościowymi.
Wyniki badań pokazują, że telewizja linearna i BVOD są skuteczne z tych samych powodów. Generują więcej uwagi, ponieważ zajmują 100% ekranu i są w 100% widoczne bez przewijania. TV zapewnia reklamodawcom duży zasięg i masowość, podczas gdy BVOD oferuje skuteczniejsze targetowanie przekazu do konkretnego odbiorcy.
Źródła:
Think.tv, raport „Not all Reach is Equal”, Australia, 2019 r.
www.thinkbox.tv/News-and-opinion/Blogs/Ebiquitys-worst-case-scenario-ignores-total-TV, 9.03.2019 r.
Data publikacji: 21.06.2019 r.