wpisz szukaną frazę
Szukaj

Ewolucja reklamy telewizyjnej na rynku USA w 2018

Jaki był 2017 rok w Stanach Zjednoczonych? Wbrew przewidywaniom wielu, telewizja nie straciła na znaczeniu. Przeciwnie, dzięki rozwojowi technologii (zwłaszcza targetowanie i pomiary), optymalizacja kampanii jest dużo prostsza, a w efekcie telewizja stała się jeszcze wydajniejszym kanałem marketingowym. A co czeka reklamę telewizyjną w 2018? Na pytanie odpowiada dyrektor ds. technologii firmy TV Squared, Kevin O’Reilly.

ewolucja reklamy_pozycja 2(1)

W 2017 roku w USA dorosła osoba oglądała telewizję średnio 4 godziny dziennie, co stanowiło większość czasu przeznaczanego na konsumpcję wideo. Liczba reklamodawców wciąż rośnie, w tym tytani e-commerce i giganci technologiczni. Prognozuje się, że wydatki na reklamę w TV w 2018 wzrosną.

ewolucja reklamy_powrot 2(1)

Podczas gdy problemem, z którym Internet borykał się w ubiegłym roku, była przejrzystość i bezpieczeństwo kontentu (brand safety), przy którym umieszczane były reklamy, wielu reklamodawców wróciło do zaufanych formatów, w tym telewizji. Dzięki pełnej kontroli nad kontekstem, telewizja okazuje się niezmiennie pewnym medium – to przyniesie jej inwestycje również w 2018.

ewolucja reklamy_mini 2

Na bazie doświadczeń z 2017 roku można założyć dalszą obecność krótkich form reklamowych, w tym 6-sekundowych spotów na antenie TV. Założeniem tego jest łatwiejsze przeniesienie komunikacji z Internetu do telewizji.

ewolucja reklamy_target 2(1)

Dzięki narzędziom pozwalającym na uzyskiwanie danych o odbiorcach emitowanej reklamy w czasie rzeczywistym, telewizja zapewni nie tylko zasięg, ale też możliwość dialogu z widzami (zwłaszcza tymi korzystającymi jednocześnie z drugiego ekranu). Bieżące informacje o ich nawykach i insighty dotyczące zaangażowania pozwolą lepiej dopasować kampanie TV.

ewolucja reklamy_wskazniki 2(1)

Oprócz częstotliwości oglądania i zasięgu, spoty z silnym call-to-action (zakupów online, rejestracji czy subskrypcji) pozwolą zmierzyć bezpośredni wpływ kampanii telewizyjnych na wielkość sprzedaży.

ewolucja reklamy_rozwoj 2(1)Rozwijająca się sztuczna inteligencja umożliwi planowanie reklam w ciągu zaledwie kilku minut, gwarantując lepsze targetowanie i efektywność kampanii. Reklamodawcy będą w stanie zoptymalizować ich wydajność, mierząc krótko i długoterminowe oddziaływanie telewizji. Ponadto, AI pozwoli na dopasowanie możliwości telewizji do swojego media miksu.

 

 

Czy powyższe prognozy się sprawdzą? To pokaże rok 2018.

 

 

 

Źródło: https://www.huffingtonpost.com/entry/tv-advertisings-evolution-in-2018_us_5a4e6080e4b0df0de8b07008

 

Data publikacji: 12.01.2018 r.

Share

Podobne artykuły

Klauzula informacyjna

Użytkowniku,
chcemy przekazać Ci informację o zmianie polityki prywatności w serwisach, których operatorem jest TVN S.A., wynikającej z dostosowania TVN S.A. do przepisów ogólnego rozporządzenia o ochronie danych. Ważne jest dla nas, abyś wiedział, co dzieje się z Twoimi danymi i jak możesz nimi zarządzać. Dlatego prosimyCię o przeczytanie poniższej wiadomości. Pełna informacja dotycząca prywatności Użytkownika znajduje się tutaj
Zespół TVN S.A.

Jakich Twoich danych dotyczy przetwarzanie i kto jest ich administratorem?
Gdy korzystasz z naszych serwisów, bez zakładania konta, danymi osobowymi, które przetwarzamy mogą być, np. adres IP Twojego urządzenia, dane pozyskiwane na podstawie plików cookies lub podobnych mechanizmów zapisywania informacji w urządzeniach Użytkowników, o ile pozwolą one na zidentyfikowanie Ciebie. Podczas zakładania konta w naszym serwisie podawane są dodatkowe informacje, które pozwalają na identyfikację Użytkownika i korzystanie z naszych usług, np. adres poczty elektronicznej. Więcej informacji na temat zakresu danych osobowych oraz cookies znajdziesz w Polityce prywatności.
Administratorem, czyli podmiotem decydującym o tym, które Twoje dane osobowe będą przetwarzane oraz w jakim celu, i jakim sposobem, jest TVN S.A. (dalej „TVN”) z siedzibą i adresem w Warszawie przy ul. Wiertniczej 166.

Jaki jest cel i podstawa przetwarzania Twoich danych osobowych przez TVN?
TVN przetwarza Twoje dane osobowe, aby umożliwić korzystanie z serwisów prowadzonych przez TVN, dopasowywać wyświetlane treści i reklamy do Twoich zainteresowań, prowadzić pomiary jakości i skuteczności, ulepszać treści oraz usługi, informować Cię o treściach i usługach TVN i naszych Partnerów („Partnerzy), których lista znajduje się tutaj, udostępniać w serwisach przestrzeń reklamową, prowadzić działania marketingu bezpośredniego, zapewnia bezpieczeństwo przetwarzania informacji, zarządza systemami teleinformatycznymi oraz ochroną lub dochodzeniem roszczeń [dowiedz się więcej]

Podstawą prawną przetwarzania danych osobowych jest prawnie uzasadniony interes TVN, lub spółek z grupy kapitałowej TVN [dowiedz się więcej]. Obejmuje on ulepszanie usług, zapewnienie ich najlepszej jakości oraz informowanie o nich Użytkowników. Wyświetlanie w serwisach reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań, dzięki zautomatyzowanemu porównaniu Twoich zainteresowań i preferencji z modelowymi zainteresowaniami i preferencjami użytkowników internetu (profilowanie), umożliwia natomiast pokrycie kosztów usług dostarczanych nieodpłatnie [dowiedz się więcej]. W niektórych naszych serwisach podstawą przetwarzania danych osobowych może być zgoda, o czym zawsze zostaniesz poinformowany.
Partnerzy, jako odrębni od TVN, administratorzy danych osobowych, przetwarzają Twoje dane osobowe na podstawie ich prawnie uzasadnionego interesu lub zgody. Możesz zarządzać swoją zgodą, w tym ją cofnąć [dowiedz się więcej].
Korzystanie z naszych serwisów po założeniu konta, objęte jest natomiast podstawą prawną wynikającą z zawartej w ten sposób z Tobą umowy, której treść stanowi regulamin świadczenia usługi akceptowany przez Ciebie podczas zakładania konta.
Podanie danych jest dobrowolne.

Jakie masz uprawnienia wobec TVN w zakresie przetwarzanych danych?

Możesz żądać od TVN: dostępu do danych, ich sprostowania, usunięcia, przenoszenia, a w niektórych przypadkach do ograniczenia przetwarzania oraz niepodlegania zautomatyzowanemu podejmowaniu decyzji, w tym profilowaniu, a także masz prawo wyrazić sprzeciw wobec przetwarzania Twoich danych osobowych, np. wtedy, gdy dane osobowe przetwarzane są na podstawie prawnie uzasadnionego interesu administratora. [dowiedz się więcej]
Masz prawo wnieść skargę dotyczącą przetwarzania Twoich danych osobowych do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.

Komu TVN udostępnia Twoje dane osobowe?

TVN, co do zasady nie udostępnia osobom trzecim Twoich danych osobowych, za wyjątkiem sytuacji, w których TVN posiada ku temu podstawę prawną, w tym na żądanie podmiotów uprawnionych, lub kiedy jest to niezbędne do wykonania usług oferowanych przez TVN, np. przedsiębiorcom zapewniającym hosting naszych serwisów.

Jak długo TVN przechowuje Twoje dane osobowe?

TVN przechowuje dane osobowe Użytkowników jedynie przez czas, jaki jest niezbędny dla zrealizowania celów, dla których dane zostały zebrane oraz pod warunkiem zachowania aktualności jednej z opisanych powyżej podstaw prawnych, bądź, gdy pojawiła się nowa podstawa, np. przepis prawa lub konieczność realizacji roszczeń w postępowaniu sądowym.
Z kim możesz się skontaktować, aby uzyskać więcej informacji o przetwarzaniu danych osobowych przez TVN?
Jeśli masz pytania związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych w serwisach prowadzonych przez TVN, możesz się skontaktować z przedstawicielem TVN, wykorzystując dane kontaktowe: iod@tvn.pl


Jeśli jesteś naszym zarejestrowanym użytkownikiem, informacje na temat ochrony Twoich danych osobowych znajdują się tutaj: Pełna Klauzula Informacyjna