wpisz szukaną frazę
Szukaj

#imaginationday: Wolność ekspresji. Agnieszka Sobczak, Passion For Freedom

Siódma edycja Imagination Day już za nami! Podczas wydarzenia swoim doświadczeniem podzielili się przedstawiciele branży kreatywnej, organizacji pozarządowych i szeroko rozumianego biznesu z całego świata.

 

 

Aby podtrzymać inspirującą atmosferę na dłużej, wspierając tworzenie coraz lepszych projektów i kampanii, Stowarzyszenie Komunikacji Marketingowej SAR wraz z TVN Media przygotowało cykl #imaginationday.

 

Przedstawiamy czwartą część cyklu: relację z wystąpienia Agnieszki Sobczak, byłej dyrektor Festiwalu Passion For Freedom.

 

Agnieszka jest certyfikowanym trenerem biznesu i języka angielskiego. Swoje doświadczenie zawodowe zdobyła pracując przez 9 lat w Londynie jako wysoce efektywny i kreatywny menedżer zarządzający projektami, ludźmi i finansami w świecie fundacji charytatywnych. Agnieszka była także jednym z dyrektorów zarządzających festiwalem artystycznym Passion For Freedom z siedzibą w Londynie.

 

 

 

Czym jest Passion For Freedom?

 

 

 

Agnieszka Sobczak_PFF(1)

Co inspiruje Cię do pracy?

Czerpię inspirację od ludzi, których spotykam, ich życiowych historii i doświadczeń. Zwykła rozmowa potrafi być niesamowitą i inspirującą wymianą. Spotykam ludzi z całego świata, którzy mają inną perspektywę, różne opowieści, którymi chcą się podzielić, a doświadczenia potrafią wprawić w osłupienie. Szczególnie, gdy spotykam artystów, którzy pracują w bardzo trudnych warunkach, gdzie nie ma np. wolności słowa, a wolność wyrażania się nie istnieje i trzeba o nią walczyć na co dzień. Inspirują mnie także ludzie tacy jak Baronowa Cox oraz Lord Pearson, którzy są członkami Izby Lordów w Wielkiej Brytanii i aktywnie działają wspierając swobodę wypowiedzi w kraju. To trudna praca, a oni robią to jakby było to łatwe i przyjemne!

 

W ostatnich latach coraz więcej tworzy się reklam społecznych. Co zwraca Twoją uwagę w kampanii?

Lubię być zaskakiwana. Lubię zobaczyć głębszy sens i spojrzeć na zagadnienie z innej perspektywy. W dzisiejszych czasach wszystko dzieje się tak szybko. Mam wrażenie, że gdy coś pokazane jest w zwolnionym tempie, pokazując jakiś detal, to jestem skłonna zatrzymać się i popatrzeć.

 

Wydaje się, że temat wolności stał się popularną inspiracją dla marek. Co jest najtrudniejsze w portretowaniu wolności?

Nie traktowałbym tematu wolności jako wyzwania. To raczej szeroki wachlarz różnych perspektyw w zależności od tego gdzie się żyje i na ile wolności można sobie pozwolić. W Polsce wyglądało to inaczej w latach 80. i teraz. W Londynie jest inaczej niż w Afganistanie czy Wenezueli. Inne są warunki. Każdy punkt widzenia ma prawo być przedstawiony, usłyszany, dostrzeżony. I to jest wolność.

 

 

Data publikacji: 15.12.2017 r.

 

Share

Podobne artykuły

Klauzula informacyjna

Użytkowniku,
chcemy przekazać Ci informację o zmianie polityki prywatności w serwisach, których operatorem jest TVN S.A., wynikającej z dostosowania TVN S.A. do przepisów ogólnego rozporządzenia o ochronie danych. Ważne jest dla nas, abyś wiedział, co dzieje się z Twoimi danymi i jak możesz nimi zarządzać. Dlatego prosimyCię o przeczytanie poniższej wiadomości. Pełna informacja dotycząca prywatności Użytkownika znajduje się tutaj
Zespół TVN S.A.

Jakich Twoich danych dotyczy przetwarzanie i kto jest ich administratorem?
Gdy korzystasz z naszych serwisów, bez zakładania konta, danymi osobowymi, które przetwarzamy mogą być, np. adres IP Twojego urządzenia, dane pozyskiwane na podstawie plików cookies lub podobnych mechanizmów zapisywania informacji w urządzeniach Użytkowników, o ile pozwolą one na zidentyfikowanie Ciebie. Podczas zakładania konta w naszym serwisie podawane są dodatkowe informacje, które pozwalają na identyfikację Użytkownika i korzystanie z naszych usług, np. adres poczty elektronicznej. Więcej informacji na temat zakresu danych osobowych oraz cookies znajdziesz w Polityce prywatności.
Administratorem, czyli podmiotem decydującym o tym, które Twoje dane osobowe będą przetwarzane oraz w jakim celu, i jakim sposobem, jest TVN S.A. (dalej „TVN”) z siedzibą i adresem w Warszawie przy ul. Wiertniczej 166.

Jaki jest cel i podstawa przetwarzania Twoich danych osobowych przez TVN?
TVN przetwarza Twoje dane osobowe, aby umożliwić korzystanie z serwisów prowadzonych przez TVN, dopasowywać wyświetlane treści i reklamy do Twoich zainteresowań, prowadzić pomiary jakości i skuteczności, ulepszać treści oraz usługi, informować Cię o treściach i usługach TVN i naszych Partnerów („Partnerzy), których lista znajduje się tutaj, udostępniać w serwisach przestrzeń reklamową, prowadzić działania marketingu bezpośredniego, zapewnia bezpieczeństwo przetwarzania informacji, zarządza systemami teleinformatycznymi oraz ochroną lub dochodzeniem roszczeń [dowiedz się więcej]

Podstawą prawną przetwarzania danych osobowych jest prawnie uzasadniony interes TVN, lub spółek z grupy kapitałowej TVN [dowiedz się więcej]. Obejmuje on ulepszanie usług, zapewnienie ich najlepszej jakości oraz informowanie o nich Użytkowników. Wyświetlanie w serwisach reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań, dzięki zautomatyzowanemu porównaniu Twoich zainteresowań i preferencji z modelowymi zainteresowaniami i preferencjami użytkowników internetu (profilowanie), umożliwia natomiast pokrycie kosztów usług dostarczanych nieodpłatnie [dowiedz się więcej]. W niektórych naszych serwisach podstawą przetwarzania danych osobowych może być zgoda, o czym zawsze zostaniesz poinformowany.
Partnerzy, jako odrębni od TVN, administratorzy danych osobowych, przetwarzają Twoje dane osobowe na podstawie ich prawnie uzasadnionego interesu lub zgody. Możesz zarządzać swoją zgodą, w tym ją cofnąć [dowiedz się więcej].
Korzystanie z naszych serwisów po założeniu konta, objęte jest natomiast podstawą prawną wynikającą z zawartej w ten sposób z Tobą umowy, której treść stanowi regulamin świadczenia usługi akceptowany przez Ciebie podczas zakładania konta.
Podanie danych jest dobrowolne.

Jakie masz uprawnienia wobec TVN w zakresie przetwarzanych danych?

Możesz żądać od TVN: dostępu do danych, ich sprostowania, usunięcia, przenoszenia, a w niektórych przypadkach do ograniczenia przetwarzania oraz niepodlegania zautomatyzowanemu podejmowaniu decyzji, w tym profilowaniu, a także masz prawo wyrazić sprzeciw wobec przetwarzania Twoich danych osobowych, np. wtedy, gdy dane osobowe przetwarzane są na podstawie prawnie uzasadnionego interesu administratora. [dowiedz się więcej]
Masz prawo wnieść skargę dotyczącą przetwarzania Twoich danych osobowych do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.

Komu TVN udostępnia Twoje dane osobowe?

TVN, co do zasady nie udostępnia osobom trzecim Twoich danych osobowych, za wyjątkiem sytuacji, w których TVN posiada ku temu podstawę prawną, w tym na żądanie podmiotów uprawnionych, lub kiedy jest to niezbędne do wykonania usług oferowanych przez TVN, np. przedsiębiorcom zapewniającym hosting naszych serwisów.

Jak długo TVN przechowuje Twoje dane osobowe?

TVN przechowuje dane osobowe Użytkowników jedynie przez czas, jaki jest niezbędny dla zrealizowania celów, dla których dane zostały zebrane oraz pod warunkiem zachowania aktualności jednej z opisanych powyżej podstaw prawnych, bądź, gdy pojawiła się nowa podstawa, np. przepis prawa lub konieczność realizacji roszczeń w postępowaniu sądowym.
Z kim możesz się skontaktować, aby uzyskać więcej informacji o przetwarzaniu danych osobowych przez TVN?
Jeśli masz pytania związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych w serwisach prowadzonych przez TVN, możesz się skontaktować z przedstawicielem TVN, wykorzystując dane kontaktowe: iod@tvn.pl


Jeśli jesteś naszym zarejestrowanym użytkownikiem, informacje na temat ochrony Twoich danych osobowych znajdują się tutaj: Pełna Klauzula Informacyjna