wpisz szukaną frazę
Szukaj

Interaktywne reklamy tv metodą dotarcia do młodych

Młodsi widzowie uważają reklamy na platformach streamingowych za bardziej skuteczne niż reklamy w telewizji na żywo – daje to obszar dla reklamodawców do testowania skuteczności interaktywnych funkcji reklamowych.

Ogólnie rzecz biorąc, jeden na trzech konsumentów uważa, że reklamy telewizyjne są skuteczne w docieraniu do nich. Badanie, „State of Media, Entertainment, and Tech: Consumer Engagement 2023” przeprowadzone przez Horowitz Research wykazało, że istnieją różnice w skuteczności reklam między pokoleniami, a młodsi widzowie uważają reklamy telewizyjne za mniej skuteczne niż starsi widzowie. Adriana Waterston, z Horowitz Research podkreśla, że „ma to sens, że postrzegają inne platformy jako bardziej skuteczne, ponieważ to tam widzą najwięcej reklam. Jednak w ciągu ostatnich kilku lat nastąpił ogromny wzrost liczby serwisów streamingowych z reklamami, otwierając przed markami nowe możliwości ponownego nawiązania kontaktu z młodszymi odbiorcami za pośrednictwem treści telewizyjnych”.

Jak wynika z badania, w miarę dojrzewania cyfrowej przestrzeni reklamowej w telewizji, konsumenci stają się coraz bardziej zainteresowani interaktywnymi funkcjami reklamowymi, które zacierają granice między promocjami a handlem.

„Jesteśmy u progu naprawdę ekscytujących zmian w sposobie, w jaki marki mogą wykorzystywać zaawansowane, interaktywne funkcje cyfrowego handlu detalicznego bezpośrednio na ekranie telewizora” – dodaje Waterston. „Aby naprawdę przyspieszyć adopcję, platformy streamingowe będą musiały powtórzyć to, co robią platformy mobilne, umożliwiając płynną sprzedaż detaliczną, dzięki czemu zakupy na ekranie mogą zostać usprawnione, a produkt po kilku prostych kliknięciach magicznie dotrze do Twoich drzwi”.

 

Źródło:

Horowitz Research, „State of Media, Entertainment, and Tech: Consumer Engagement 2023 r.”

 

Data publikacji: 08.12.2023 r.

Share

Podobne artykuły