wpisz szukaną frazę
Szukaj

Optymalny media mix a branże

Uwzględnienie różnorodności sektorów, przy planowaniu podziału budżetu reklamowego, jest istotne dla maksymalizacji wyników kampanii. Średnia wartość dla ogółu rynku reklamowego znacznie różni się od optymalnego splitu mediów dla każdego sektora.

Dzięki wykorzystaniu nowego narzędzia, stworzonego przez Thinkbox do optymalizacji wydatków na kampanie cross-mediowe – „Demand generator” – można zauważyć różnice między sektorami pod względem optymalnego mixu mediów, według kanału i wielkości inwestycji w dane medium.

Optymalny split budżetu mediowego według sektorów

 

Pierwszy zestaw słupków reprezentuje średnią dla całej bazy danych i widzimy, że nie pasuje ona do żadnego z pozostałych sześciu słupków przydzielonych do danego sektora. Dzięki możliwości podziału na poziom kategorii (FMCG, finanse, handel itp.) możemy zobaczyć, jak zmienia się optymalny mix mediów dla każdego z nich, w zależności od konkretnych potrzeb tego sektora. Jedynym spójnym elementem jest telewizja – największy udziałowiec splitu budżetu. Lecz nawet to, w jakim stopniu telewizja ma największy udział, może się znacznie różnić (na przykład dla FMCG udział ten wynosi 72%, a dla branży finansowej – 37%).

 

„Demand generator” oparty na ekonometrii, pomaga zmaksymalizować zwrot z inwestycji w media. Umożliwia sprawdzanie optymalnych mixów mediowych, na podstawie określonych parametrów biznesowych, w celu zwiększenia zysków lub przychodów w pierwszym roku inwestycji i w ciągu kolejnych dwóch lat. Ten optymalizator korzysta z danych 50 brandów klientów Mediacom, Wavemaker i Gain Theory, o łącznej wartości około 1,4 miliarda funtów wydanych w mediach w ciągu 3 lat. Zostały one starannie wybrane, aby reprezentować jak najwięcej rodzajów działalności.

 

Źródło: Gain Theory/Thinkbox ‘Demand Generation’, UK, listopad 2019

 

Data publikacji: 21.02.2020

Share

Podobne artykuły