wpisz szukaną frazę
Szukaj

Rola telewizji na poszczególnych etapach izolacji

#ChallengingTime

Temat pandemii i reakcji na nią konsumentów od wielu tygodni leży w centrum zainteresowania wszystkich graczy rynku mediowego. Do tej pory, na bazie przeszłych doświadczeń powstawały różne scenariusze, jak widzowie i konsumenci będą reagowali na tak kryzysową sytuację izolacji.

Wychodząc temu naprzeciw, eksperci z Thinkbox TV  na rynku brytyjskim przygotowali badanie, w którym tydzień po tygodniu towarzyszyli respondentom w procesie „lockdownu”. Dzięki temu zdefiniowano osiem etapów, przez które przechodzimy, będąc w sytuacji przymusowego odcięcia. Dzięki tej obserwacji znaleziono odpowiedzi na pytania: w jaki sposób izolacja wpływa na naszą konsumpcję oraz role poszczególnych mediów oraz jak to wpływa na intencje zakupowe, nasze samopoczucie i chęć do życia społecznego.

1 tydzień

Czas zagubienia. Telewizja jednoczy gospodarstwa domowe, staje się nową rutyną i stanowi cenne źródło komfortu w czasach kryzysu. Wiadomości telewizyjne są bardzo cenionym i zaufanym źródłem informacji, szczególnie w tym okresie.

2 tydzień 

Konsumenci dostrzegają swoje zmiany w nawykach zakupowych. Zyskują marki powiązane kontekstowo z epidemią.

3 tydzień 

Wzrasta apetyt na większą różnorodność kreacji telewizyjnych. Telewizja jest nadal kluczowym źródłem komfortu i cenionym ułatwieniem spędzania czasu z rodziną.

4 tydzień 

Czas ekscytacji konsumentów zmianami w stylu życia w trakcie zamknięcia. Zwracają uwagę na bezpieczeństwo, higienę, są zainteresowani szukaniem rozwiązań. Marki mają realną okazję do nawiązania kontaktu z konsumentami w sprawach, które są najważniejsze.

5 tydzień 

Widzowie mają więcej czasu na oglądanie nowych treści, a VOD to idealne miejsce do odkrywania, nadrabiania zaległości i gry. Podczas izolacji VOD zapewnia widzom rozrywkę i możliwość zmiany perspektywy.

6 tydzień 

Czas odmrożenia gospodarki daje nam możliwość powrotu do życia społecznego. Konsumenci opuszczają domowe zamknięcie i mają mniej czasu na telewizję. Ale niektóre nawyki, szczególnie wspólne oglądanie telewizji z rodziną, mogą się utrzymać.

7 tydzień 

Widzowie doceniają wysiłek włożony przez nadawców w trakcie blokady i chętnie konsumują wprowadzane nowe formaty.

8 tydzień 

Widzowie sięgają w przyszłość, ale nadal wymagają od reklamodawców pewności i wiarygodności.

Co to oznacza dla reklamodawców?

 

Źródło:

https://www.thinkbox.tv/research/thinkbox-research/lockdown, 23.06.2020 r.

 

Metodologia

„Cyfrowe zgłębienie” w życie 12 uczestników w ciągu 10-12 tygodni.
Uczestnicy są podzieleni na trzy kluczowe grupy:
– zmuszeni do pracy z domu z powodu blokady,
– rodzice z dziećmi w wieku szkolnym,
– ci, którzy nie mogą teraz pracować z powodu wirusa.
Przebywające w domu rodziny nagrywają swoje dzienniczki z projektu wokół aktualnych pytań oraz wyzwań, jakie stają przed nimi w tym okresie, 2 x 3 dni
Czas badania – 23.04, 30.04, 6.05, 14.05, 21.05, 28.05, 4.06, 11.06

 

Data publikacji: 26.06.2020 r.

Share

Podobne artykuły