wpisz szukaną frazę
Szukaj

Rynki reklamowe świata 2017: USA

Sport

Dzięki lojalnej grupie odbiorców i konsumpcji treści na żywo na poziomie 93%, przychody z reklam podczas wydarzeń sportowych przyniosły 10,3 miliarda dolarów. Do takiej kwoty przyczyniła się emisja meczów NFL, generując 2,4 miliarda dolarów (koszt 30-sekundowego spotu podczas emitowanych wydarzeń sportowych ligi to średnio 505 tysięcy dolarów.) Szacuje się wzrost przychodów w tej kategorii w 2018 dzięki tegorocznym Igrzyskom Olimpijskim oraz Mistrzostwom Świata w Piłce Nożnej.

 

Wiadomości

W porównaniu z 2016 rokiem, wydatki na reklamy podczas wiadomości telewizyjnych wzrosły o 9,3%. Trzy największe amerykańskie stacje telewizji kablowej z newsami (CNN, Fox News, MSNBC) mogły pochwalić się ponad milionem widzów w primetime. Za 45% przychodów była odpowiedzialna wyłącznie sieć Fox News. Nadchodzące wybory uzupełniające (mid-term elections) oraz niezmienna tendencja do oglądania wiadomości na żywo powinny zapewnić dalszy wzrost przychodów w 2018.

 

Produkcje oryginalne

Serialowe dramaty cieszyły się niezwykłą popularnością wśród widzów. „Imperium” stacji Fox było najdroższą produkcją w primetime (według kosztów reklam podczas serialu). „Żywe trupy” stacji AMC okazało się najdroższym serialem wśród produkcji telewizji kablowej. Całość dramatów telewizyjnych przyniosła największe zyski kanałowi CBS. Z kolei najbardziej dochodowym hitem stacji NBC był serial „Tacy jesteśmy”, a przychody z reklam były o 15% wyższe niż w poprzednim roku.

 

Digital/ Media społecznościowe

W 2017 roku wydatki na reklamy w Internecie wzrosły o niemal 12%. Najwyższym wzrostem przychodów może pochwalić się Facebook (40%) i Snapchat (50%, choć głównie w pierwszej połowie roku), a także Pinterest (38%) oraz LinkedIn (8%). Twitter to jedyna duża sieć społecznościowa, u której można było zaobserwować spadek przychodów z reklam.

 

Wydatki reklamowe wg branż

Motoryzacja to kategoria, która przeznaczyła największy budżet na promocję w telewizji. Wydatki na reklamy w przemyśle farmaceutycznym wzrosły o 8% w porównaniu do 2016. Podróże i napoje bezalkoholowe to branże, które przeznaczyły na promocję telewizyjną odpowiednio o 16% i 10% więcej niż w poprzednim roku.

 

 

 

 

Przychody z reklam w telewizji  w 2018 szacuje się na 10,8 miliarda dolarów, nie wliczając dodatkowych zysków, które przyniosą Igrzyska Olimpijskie.

 

 

 

Źródło:

www.mediavillage.com/article/2017-ad-spending-in-review/, 27.02.2018

 

Data publikacji: 26.03.2018 r.

Share

Podobne artykuły

Klauzula informacyjna

Użytkowniku,
chcemy przekazać Ci informację o zmianie polityki prywatności w serwisach, których operatorem jest TVN S.A., wynikającej z dostosowania TVN S.A. do przepisów ogólnego rozporządzenia o ochronie danych. Ważne jest dla nas, abyś wiedział, co dzieje się z Twoimi danymi i jak możesz nimi zarządzać. Dlatego prosimyCię o przeczytanie poniższej wiadomości. Pełna informacja dotycząca prywatności Użytkownika znajduje się tutaj
Zespół TVN S.A.

Jakich Twoich danych dotyczy przetwarzanie i kto jest ich administratorem?
Gdy korzystasz z naszych serwisów, bez zakładania konta, danymi osobowymi, które przetwarzamy mogą być, np. adres IP Twojego urządzenia, dane pozyskiwane na podstawie plików cookies lub podobnych mechanizmów zapisywania informacji w urządzeniach Użytkowników, o ile pozwolą one na zidentyfikowanie Ciebie. Podczas zakładania konta w naszym serwisie podawane są dodatkowe informacje, które pozwalają na identyfikację Użytkownika i korzystanie z naszych usług, np. adres poczty elektronicznej. Więcej informacji na temat zakresu danych osobowych oraz cookies znajdziesz w Polityce prywatności.
Administratorem, czyli podmiotem decydującym o tym, które Twoje dane osobowe będą przetwarzane oraz w jakim celu, i jakim sposobem, jest TVN S.A. (dalej „TVN”) z siedzibą i adresem w Warszawie przy ul. Wiertniczej 166.

Jaki jest cel i podstawa przetwarzania Twoich danych osobowych przez TVN?
TVN przetwarza Twoje dane osobowe, aby umożliwić korzystanie z serwisów prowadzonych przez TVN, dopasowywać wyświetlane treści i reklamy do Twoich zainteresowań, prowadzić pomiary jakości i skuteczności, ulepszać treści oraz usługi, informować Cię o treściach i usługach TVN i naszych Partnerów („Partnerzy), których lista znajduje się tutaj, udostępniać w serwisach przestrzeń reklamową, prowadzić działania marketingu bezpośredniego, zapewnia bezpieczeństwo przetwarzania informacji, zarządza systemami teleinformatycznymi oraz ochroną lub dochodzeniem roszczeń [dowiedz się więcej]

Podstawą prawną przetwarzania danych osobowych jest prawnie uzasadniony interes TVN, lub spółek z grupy kapitałowej TVN [dowiedz się więcej]. Obejmuje on ulepszanie usług, zapewnienie ich najlepszej jakości oraz informowanie o nich Użytkowników. Wyświetlanie w serwisach reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań, dzięki zautomatyzowanemu porównaniu Twoich zainteresowań i preferencji z modelowymi zainteresowaniami i preferencjami użytkowników internetu (profilowanie), umożliwia natomiast pokrycie kosztów usług dostarczanych nieodpłatnie [dowiedz się więcej]. W niektórych naszych serwisach podstawą przetwarzania danych osobowych może być zgoda, o czym zawsze zostaniesz poinformowany.
Partnerzy, jako odrębni od TVN, administratorzy danych osobowych, przetwarzają Twoje dane osobowe na podstawie ich prawnie uzasadnionego interesu lub zgody. Możesz zarządzać swoją zgodą, w tym ją cofnąć [dowiedz się więcej].
Korzystanie z naszych serwisów po założeniu konta, objęte jest natomiast podstawą prawną wynikającą z zawartej w ten sposób z Tobą umowy, której treść stanowi regulamin świadczenia usługi akceptowany przez Ciebie podczas zakładania konta.
Podanie danych jest dobrowolne.

Jakie masz uprawnienia wobec TVN w zakresie przetwarzanych danych?

Możesz żądać od TVN: dostępu do danych, ich sprostowania, usunięcia, przenoszenia, a w niektórych przypadkach do ograniczenia przetwarzania oraz niepodlegania zautomatyzowanemu podejmowaniu decyzji, w tym profilowaniu, a także masz prawo wyrazić sprzeciw wobec przetwarzania Twoich danych osobowych, np. wtedy, gdy dane osobowe przetwarzane są na podstawie prawnie uzasadnionego interesu administratora. [dowiedz się więcej]
Masz prawo wnieść skargę dotyczącą przetwarzania Twoich danych osobowych do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.

Komu TVN udostępnia Twoje dane osobowe?

TVN, co do zasady nie udostępnia osobom trzecim Twoich danych osobowych, za wyjątkiem sytuacji, w których TVN posiada ku temu podstawę prawną, w tym na żądanie podmiotów uprawnionych, lub kiedy jest to niezbędne do wykonania usług oferowanych przez TVN, np. przedsiębiorcom zapewniającym hosting naszych serwisów.

Jak długo TVN przechowuje Twoje dane osobowe?

TVN przechowuje dane osobowe Użytkowników jedynie przez czas, jaki jest niezbędny dla zrealizowania celów, dla których dane zostały zebrane oraz pod warunkiem zachowania aktualności jednej z opisanych powyżej podstaw prawnych, bądź, gdy pojawiła się nowa podstawa, np. przepis prawa lub konieczność realizacji roszczeń w postępowaniu sądowym.
Z kim możesz się skontaktować, aby uzyskać więcej informacji o przetwarzaniu danych osobowych przez TVN?
Jeśli masz pytania związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych w serwisach prowadzonych przez TVN, możesz się skontaktować z przedstawicielem TVN, wykorzystując dane kontaktowe: iod@tvn.pl


Jeśli jesteś naszym zarejestrowanym użytkownikiem, informacje na temat ochrony Twoich danych osobowych znajdują się tutaj: Pełna Klauzula Informacyjna