wpisz szukaną frazę
Szukaj

Szybka reakcja na zmiany zwyczajów zakupowych kluczem do sukcesu marki

#ChallengingTime

Przymusowe globalne zamknięcie w domach konsumentów na całym świecie sprawiło, że wiele marek straciło z dnia na dzień możliwość dystrybucji swoich produktów.

Szczególnie odczuwalne było to dla producentów spożywczych FMCG – takich jak napoje czy przekąski, które w większości konsumowane są poza domem. Marki reagowały różnie, natomiast najważniejsze okazało się szybkie działanie.

Przykładem marki, która szybko przekuła zagrożenie w szansę, jest PepsiCo. Firma szybko dostrzegła trend zwiększonego zainteresowania zakupami online i natychmiast dostosowała się do sprzedaży bezpośredniej. Popyt na kupowanie online żywności i napojów był tak wysoki, że w ciągu 30 dni PepsiCo nie miało jednej, ale aż dwie strony D2C gotowe, aby zaspokoić popyt konsumentów w Stanach Zjednoczonych. PepsiCo, Inc. uruchomiło dwie platformy e-commerce: www.snacks.com i www.pantryshop.com, skierowane bezpośrednio do konsumentów, które oferują portfolio produktów firmy dostępnych bez wychodzenia z domu.

„W tych niepewnych czasach, gdy coraz więcej konsumentów korzysta z kanałów handlu elektronicznego do kupowania produktów spożywczych i napojów, PantryShop.com i Snacks.com oferują kupującym kolejną alternatywę dla łatwego i szybkiego dostępu do produktów, które kochają”, powiedział Gibu Thomas, starszy wiceprezes i dyrektor ds. handlu elektronicznego w firmie.

Szybka reakcja na zmiany zwyczajów zakupowych kluczem do sukcesu marki

 

Co najważniejsze, PepsiCo nie tylko ułatwia klientom zakupy, ale również pokazuje, że dba o nich, wspierając finansowo społeczności. Każdy zakup w sklepie Pantry pozwala PepsiCo przekazywać paczki z przekąskami i napojami pracownikom służby zdrowia w całym kraju. PepsiCo przekazuje pakiety do 500 oddziałów pogotowia szpitalnego w całym kraju, aby podziękować pracownikom za ich obsługę podczas kryzysu COVID-19. Taki gest wzmacnia więzi z konsumentami, co na dłuższą metę tylko zachęca do dalszej lojalności wobec marki.

Szybka reakcja na zmiany zwyczajów zakupowych kluczem do sukcesu marki

 

Źródła:

Netbase Quid, raport: „Innovative ways brands are meeting consumer demand COVID-19 Report”, USA, czerwiec 2020 r.

Instagram PepsiCo

 

 

Data publikacji: 24.07.2020 r.

Share

Podobne artykuły