wpisz szukaną frazę
Szukaj

Triumf premium wideo wśród widzów pokolenia Z

Raport Video Advertising Bureau pokazuje, że treści telewizyjne linearne i streamingowe mają większy wpływ na emocje, zaangażowanie i działania widzów pokolenia Z niż media społecznościowe.

Pokolenie Z, czyli osoby w wieku od 13 do 24, mocno angażują się w oglądanie telewizji linearnej i streaming. Tak wynika z raportu VAB, „Laugh, Cry, Share, Buy. How TV & streaming influences Gen Z more than leading social platforms”, który pokazuje, że młodsi widzowie bardziej interesują się kontentem premium wideo (z telewizji linearnej i streamingowej) niż treściami na platformach społecznościowych.

W ciągu tygodnia 86% pokolenia Z korzysta z telewizora a 61% z nich posiada odbiornik tv w swoim pokoju. Zetki poświęcają ponad 16 godzin tygodniowo na oglądanie premium wideo, a ponad 13 godzin na formaty z kategorii wideo non-premium (krótkie lub wygenerowane przez użytkownika filmy na YouTubie, treści wideo w social mediach itp.).

Ciekawe historie i złożone postaci w telewizji i streamingu wywołują silne emocje, dzięki dozie autentyczności na ekranie. Wzbudza to zainteresowanie Gen Z, którzy empatycznie wczuwają się w uczucia ulubionych bohaterów z ekranu, z niecierpliwością oczekując kontynuacji i tocząc liczne dyskusje na temat oglądanych wydarzeń z rodziną i przyjaciółmi.

Gen Z czas poświęcany na oglądanie treści telewizyjnych i streamingu traktuje jako rozrywkę w kategorii jakościowego czasu poświęcanego na dbanie o siebie. Chętnie zapraszają przyjaciół do współdzielenia tego doświadczenia. Emocje oraz zaangażowanie w treści telewizyjne i streamingowe wpływają na zachowania konsumenckie w kategoriach takich jak: sprzedaż detaliczna, odzieżowa i moda, jedzenie / CPG, podróże, tym samym kształtując trendy społeczne pokolenia Z.

Widzowie z Gen Z chętnie czerpią inspiracje z treści telewizyjnych i streamingowych, wręcz stosują je w kluczowych aspektach swojego życia. Są bardziej skłonni do kupowania ubrań zauważonych w programach telewizyjnych i streamingowych, niż tych pokazywanych przez influencerów z mediów społecznościowych. Treści telewizyjne i streamingowe zawierające tematykę kulinarną inspirują Gen Z do wypróbowania nowych dań i odwiedzania miast słynących z oglądanych programów.

Połączenie emocjonalne: osoby z pokolenia Z są o 42% bardziej skłonne do wyrażania emocji przed ekranem telewizora lub streamingiem treści niż przed TikTokiem. To głębokie zaangażowanie emocjonalne jest bezcenne dla marek, które chcą pozostawić w umysłach odbiorców trwałe wrażenia.

Jakościowy czas: przedstawiciele pokolenia Z są 100% bardziej skłonni do spędzania czasu z przyjaciółmi lub rodziną podczas oglądania treści wideo premium w porównaniu do Instagrama. To wspólne doświadczenie może zwiększyć pokrewieństwo marki.

Dedykowane oglądanie: generacja Z planuje swój czas, aby cieszyć się ulubionymi treściami wideo premium, o 40% więcej niż w przypadku oglądania YouTube’a. To dedykowane oglądanie oznacza bardziej skoncentrowaną uwagę na historii marki.

„me-time”: oglądanie treści wideo premium jest uważane za „czas dla mnie” o 70% bardziej niż przy korzystaniu z Instagrama. Marki mogą wykorzystać tę osobistą przestrzeń dla bardziej intymnego połączenia.

Inspiracja stylem: Zetki są o 33% bardziej skłonne do modelowania swojego osobistego stylu na podstawie postaci z treści wideo premium niż TikTok, a o 51% bardziej skłonne do kupowania podobnych ubrań od tych postaci w porównaniu z YouTube’em.

 

Platformy premium wideo, takie jak telewizja linearna i streaming, angażują publiczność Gen Z dzięki wysokiej jakości przekazom i fascynującym historiom, wywierając emocjonalny wpływ na oglądających. Inwestycja w treści premium wideo jest dobrym rozwiązaniem dla marketerów, którzy chcą zbudować silną, rezonującą emocjonalnie markę.

 

Źródło:

Video Advertising Bureau, „Laugh, Cry, Share, Buy. How TV & streaming influences Gen Z more than leading social platforms”, maj 2024 r.

 

Data publikacji: 21.06.2024 r.

 

Share

Podobne artykuły