wpisz szukaną frazę
Szukaj

Case study BBC Studios „Kolorowy wiatr na nowo” #opiniejuroraeffie 2021

W ramach cyklu #opiniejuroraeffie Stowarzyszenie Komunikacji Marketingowej SAR wraz z TVN Media, partnerem konkursu i gali, przygotowało zestawienie sześciu kampanii nagrodzonych złotą statuetką Effie Awards 2021.

Przedstawiamy case study BBC Earth „Kolorowy wiatr na nowo” – laureata w kategorii Smart Budget.

KATEGORIA:

Smart Budget

KLIENT:

BBC Studios Polska

ZGŁASZAJĄCY:

Digital Kingdom

OPIS KAMPANII:

Wyzwanie: w spadającej kategorii osiągnąć najwyższy historycznie wynik oglądalności SHR premiery nowego serialu przyrodniczego.

Cel: z pozycji nr 3 w kategorii (podczas ostatniej promowanej premiery „Siedem światów, jedna planeta” ) przesunąć się na pozycję nr 1 w kategorii podczas premiery „Planety doskonałej”

Strategia: nadaliśmy zupełnie nowy, lokalny kontekst globalnym kadrom z serii BBC Earth, tworząc popkulturowy manifest zamiast standardowej kampanii.

Wynik: Pierwszy raz w historii kanału BBC Earth premierowy odcinek produkcji przyrodniczej osiągnął 1% udziału w rynku telewizyjnym w grupie komercyjnej 16-49, tym samym osiągając 1 miejsce w kategorii.

WYNIKI KAMPANII:

Seria „Planeta doskonała” osiągnęła share o 54% wyższy niż średni udział kanału BBC Earth oraz przewyższyła udział w oglądalności poprzedniej premiery „Siedem światów, jedna planeta” o 38%.

UZASADNIENIE JURY EFFIE DLA NAGRODY ZŁOTE EFFIE AWARDS:

ElaTwardowska_2

Wszyscy wiedzą, że mądrze jest dbać o naturę i rozsądnie korzystać z jej zasobów. Ale tak mądrze korzystać z globalnych materiałów, by stworzyć z nich zupełnie nową, lokalną kampanię… a w efekcie stać się liderem kategorii i przy okazji jeszcze promować ważne wartości, to jest naprawdę smart! Jury pragnie również docenić jakość samej komunikacji – powstała piękna kampania inspirująca do zastanowienia się nad tym, co ważne w naszych czasach. Kampania „Kolorowy świat na nowo”. Brawo!

 

Zobacz fragment Gali Effie Awards

 

Data publikacji: 01.12.2021 r.

Share

Podobne artykuły