wpisz szukaną frazę
Szukaj

Multiplatformowa telewizja jest dla każdego

Telewizja jest dla każdego, pod każdym względem: każdego reklamodawcy, każdego budżetu marketingowego, każdej publiczności i każdego stanu potrzeb.

Telewizja dociera do prawie wszystkich. W 2022 r. linearna telewizja i transmisja VOD (BVOD) docierała do 91,3% dorosłej populacji tygodniowo. BVOD ma szczególne znaczenie dla młodszych odbiorców, stanowiąc 28% oglądalności (ponad dwa razy więcej niż przeciętny odbiorca).

Widzowie oglądają telewizję i inne formy wideo z różnych powodów (lub zaspokajania potrzeb), od chęci relaksu po potrzebę komfortu lub rozproszenia uwagi. W przeciwieństwie do niektórych form wideo, telewizja jest fundamentalna dla prawie wszystkich tych stanów potrzeby oglądania.

Telewizja ma szeroką ofertę dla prawie każdego reklamodawcy. Coraz więcej marek uruchamia kampanie w telewizji po raz pierwszy. Nielsen Ad Intel donosi, że w 2022 roku 959 reklamodawców po raz pierwszy skorzystało z telewizji lub powróciło po ponad 5 latach przerwy. W latach 2017-2021 średnia liczba nowych reklamodawców telewizyjnych wynosiła 1003 rocznie. Duża liczba nowych reklamodawców telewizyjnych świadczy o rosnącej atrakcyjności reklamy telewizyjnej dla przedsiębiorstw o różnych kształtach i rozmiarach.

Wysokość budżetu nie jest przeszkodą do zaistnienia w telewizji. Patrząc na profil reklamodawców telewizyjnych w 2022 roku, 763 (31% wszystkich reklamodawców) wydało na telewizję mniej niż 50 tys. funtów, a 1331 (53%) wydało mniej niż 250 tys. funtów. Tylko 29% wszystkich reklamodawców wydało ponad 1 mln funtów, a tylko 6% wydało ponad 10 mln funtów.

 

Źródło:

ThinkBox, „It’s for everyone”, 2023 r., UK

 

Data publikacji: 01.12.2023 r.

Share

Podobne artykuły